• +48 510-172-494
  • dawidk-94@o2.pl

Pszczelarstwo Krawczyków


Pszczelarstwem w mojej rodzinie zajmowano się już od wielu pokoleń. Tak pradziadek był pszczelarzem, tak dziadek, tata, chrzestny i ja zostałem. Początkowo naszą domową pasiekę prowadził w znacznej większości tata. Ja byłem jedynie praktykantem. Od 2016 roku zostałem właścicielem pasieki którą od roku samodzielnie prowadzę. Nauk czerpałem od 2 mistrzów pszczelarstwa. Od taty i taty chrzestnego - Piotra. Który warto wspomnieć jest wlaścicielem marki Apifood, jak również członkiem zarządu Polskiego Związku Pszczelarstwa. Mój dziadek od którego uczyli się "moi mistrzowie" to zasłużony pszczelarz z najwyższym przyznawanym odznaczeniem pszczelarskim w Polsce - statuetką ks. Jana Dzierżona. Z takim zapleczem trudno żebym nie był pszczelarzem :)
Aktualnie moją pasiekę stanowi między 9 a 12 pni z zamiarem powiększenia do 15-20 pni w tym i przyszłym roku. Dzięki odpowiedniemu zaastosowaniu syropu Apifood nie odnotowuję spadków związanych z siłą rodzin. Moja pasieka jest umiejscowiona w lesie, co gwarantuje 100% pewność, iż pożytki które ją otaczają są wolne od pestycydów stosowanych w masowych uprawach i miód jest najwyższej jakości.

Apifood

Od 2016 roku zostałem Bełchatowskim dostawcą syropu Apifood dla Regionalnego Koła Pszczelrzy w Bełchatowie. Moją wizytówką są dziesiątki zadowolnych klientów. Mapa dostaw: