• +48 510-172-494
  • dawidk-94@o2.pl

Trochę słów o mnieNazywam się Dawid Krawczyk. Mieszkam pod Bełchatowem i z tym miejscem wiążę dalsze życie. Z wykształcenia mechatronik, od czerwca magister grafiki komputerowej. Z zainteresowań również pszczelarz, programista i tester oprogramowania. Również tytułowy "Bob budowniczy" bo żadna praca w domu nie jest dla mnie straszna. Lubię również samochody, umiem je naprawiać i uwielbiam jeździć.

Na początku mojej historii z grafiką warto wspomnieć o moim zainteresowaniu fotografią cyfrową już na początku lat 2000. W 2002 roku na pożyczonym olympusie zacząłem wykonywać pierwsze zdjęcia. Starałem się przy tym aby wychodziły jak najlepiej. Pierwszym nauczycielem w tej profesji był mój Tata który zajmował się w młodości fotografią analogową i w wojsku był fotografem dla gazety Bandera. W 2005 roku stałem się posiadaczem Canona PS A95 i od tego czasu zostałem "canonistą" z aktualnie wysłużonym już EOSem 600d. W tym czasie uczyłem się używać światła w fotografii, odpowiednio kadrować, priorytetyzować elementy na zdjęciu w zależności od kontekstu wykonywanego zdjęcia jak również opanowałem wiele technik fotografii w tym HDR i Timelapse.

Historia Zainteresowania grafiką komputerową

Moje doświadczenie w tworzeniu grafiki użytkowej sięga roku 2008 kiedy to postanowiłem wtedy jeszcze całkowicie hobbistycznie wykonać kilka fotomontaży dla siebie. W gimnazjum zapoczątkowałem naukę HTML w pisaniu od całkowitych podstaw bez użycia innych narzędzi niż notatnik. Przygodę z grafiką rozpocząłem od programu Adobe Photoshop CS4 w roku 2008. Kilka lat później po przejściu na wersję CS6 zainteresowałem się pracą również w programie Adobe Illustrator CS5. Jednocześnie będąc szkolnym fotografem w latach 2010-2014 doskonaliłem umiejętności w programie Ps CS6. W tym też czasie moje poznawanie narzędzi rozprzestrzeniło się o edycję filmów, początkowo sklejanych w Windows Movie Maker a później przez krótki okres w Sony Vegas Studio. Po tym okresie do dziś, programem do obróbki materiałów wideo z którego korzystam jest Adobe Premiere Pro CS6. Pod koniec szkoły średniej przy całym zainteresowaniu grafiką postanowiłem iść na studia w tym kierunku. W pierwszych latach studiów rozpocząłem naukę programów 3dsMax, Adobe After Effects i Adobe Dreamweaver. Z tym ostatnim jednocześnie rozpoczęła sie nauka języka CSS. Następnie opanowałem program Corel. Jednak przy wyborze między Illustratorem a Corelem pozostałem przy programie z rodziny Adobe i do grafiki wektorowej nadal korzystam z Illustratora, tym razem w wersji CS6.

Wszystkie dotychczas zdobyte umiejętności w akcji

Zlecenia graficzne związane z fotografią początkowo adresowane były do materiałów szkolnych. Wykonywałem szkolne kalendarze, plakaty. Pomagałem w tworzeniu strony mojego zespołu szkół jak również gazetki szkolnej. Zlecenia "z zewnątrz" zacząłem przyjmować już w roku 2011. Początkowo były to proste grafiki, fotomontaże i materiały na Facebook'a. Dla pojedynczych osób. Później dla grup, np dla Bełchatów Tuning Club i Bełchatowskiego Koła Pszczelarzy. W 2012 roku w kampanii "ASOT 600 dla Polski" sam Armin van Buuren przetweetował kilka z moich fotomontaży. Jeszcze w roku 2013 zacząłem tworzyć logotypy dla wielu Dj'ów z całego kraju. Następnie dostałem się do ekipy Electik Music Festival. Moim zadaniem w EMF było kompletne zaprojektowanie wszystkich materiałów reklamowych festiwalu do druku jak i na facebooka. Było to jedno z najważniejszych moich doświadczeń ponieważ miałem styczność z packshotami artystów z całego świata. Musiałem projektować przestrzeń plakatów i innych materiałów według ich wytycznych. Miałem styczność z księgami znaków. Zadanie się udało. I oprawa imprezy wyszła tak dobrze jak to było zamierzone. Zostałem zatrudniony przy tworzeniu również następnej edycji (sylwestrowej). Po tej przygodzie z EMF w 2014r zostałem zatrudniony do tworzenia plakatów, ulotek i materiałów facebook w klubie SKALA którą prowadził organizator EMF. Moje doświadczenie zostało zauważone w innej części kraju. Po zakończeniu współpracy z klubem SKALA rozpocząłem tworzyć plakaty dla klubu ENVY w Bolesławcu. Po pracy dla ENVY (aktualnie Ogrody Jagielski) Skupiłem sie na skończeniu technikum i przygotowaniu do matury. Lecz jednocześnie tworzyłem logotypy, sesje zdjęciowe i drobne projekty. Po rozpoczęciu studiów w 2014r kontynuowałem tworzenie drobnych rzeczy dla znajomych, założyłem pierwszą wersję mojej strony da-kra.com. W 2015 podjąłem staż w firmie KONEKO w Łodzi. Pracowałem przy projektowaniu materiałów przestrzennych i przy obsłudze maszyn. W 2016 roku odbyłem praktyki w firmie REGANTA. Miałem okazję pracować przy projektach dla klientów tej firmy jak również przyjrzałem się całemu procesowi produkcji etykiet. Od oczekiwań klienta do gotowego produktu spełniającego najwyższe kryteria jakości dostarczonego do klienta. Przy okazji zaprojektowałem kalendarz firmowy, kartki świąteczne i kilka etykiet, w tym również etykietę na miód z mojej pasieki.